Anticholinergní léčiva: Co vědět

lékaři předepisují anticholinergní léčiva k léčbě různých stavů, včetně chronického obstrukčního plicního onemocnění (COPD), podmínek močového měchýře, gastrointestinálních poruch a příznaků Parkinsonových Nemoc.

Mnoho typů léků produkuje anticholinergní účinky. Všichni pracují blokováním působení acetylcholinu, typu neurotransmiteru. Neurotransmitery jsou chemické posly v mozku. Blokování tohoto neurotransmiteru inhibuje nedobrovolné pohyby svalů a různé tělesné funkce.

Pouze lékař může určit, která anticholinergika je pro osobu a jak dlouho by léčba měla vydržet. Nevhodné použití anticholinergik může mít závažné nepříznivé účinky. Co je to anticholinergní? Acetylcholin přenáší signály mezi buňkami, které ovlivňují specifické tělesné funkce.

Protože anticholinergika může ovlivnit řadu funkcí, včetně trávení, močení, slinění a pohybu, mohou pomoci léčit mnoho podmínek.

Jak fungují anticholinergika ?

Anticholinergní léčiva fungují tak, že blokují aktivitu acetylcholinu, neurotransmiteru, v cholinergním systému. Cholinergní systém hraje roli v:

Cholinergní systém má dva typy receptorů: muskarinový a nikotinový. Muskarinové receptory fungují v periferním a centrálním nervovém systému a jsou přítomny v různých orgánech v celém těle. Nikotinové receptory fungují v centrálním nervovém systému a na neuromuskulárním spojení.

Anticholinergická aktivita na obou těchto typech receptorů.

Použití

Anticholinergika může pomoci léčit různé zdraví Podmínky, včetně:

Lékaři mohou také předepsat anticholinergiku, jako je orfenadrin jako svalové relaxanty. Tato léčiva mohou být užitečná během chirurgického zákroku pro blokování neuromuskulárních reakcí a zastavení produkce slin. Dalším příkladem je Clindinium, anticholinergní lék, který také obsahuje chlordiazepoxid.

Různé typy anticholinergních léků mohou léčit různé stavy nebo příznaky. Tyto léky jsou k dispozici pouze s lékařským předpisem. Citrát na léčivo o orfenadrinu 100 mg er v důsledku přítomnosti nitrosaminu. Bylo zjištěno, že nitrosamin, známý karcinogen s potenciálem způsobit rakovinu, existují v léčivech na hladinách vyšších než přijatelný denní příjem (ADI), jak bylo stanoveno FDA. Toto stažení je specifické pouze pro hrst počtu šarží a neovlivňuje všechny orfenadrinové tablety vytvořené Sandoz. Pokud si vezmete tablety na 100 mg er o orfenadrinu, promluvte si se svým lékárníkem nebo lékařem a pomůže vám zjistit, zda váš lék byl ovlivněn stažením.

Anticholinergika je obvykle bezpečná k použití, pokud je lékař předepisuje, ale může dojít k vedlejším účinkům. a typ anticholinergik, kterou berou. Věk může být také faktorem. Rychlý nebo nepravidelný srdeční rytmus

 • Retence močových močových močí
 • Blurred Vision
 • Ztráta vidění
 • Dilatační žáci
 • Snížená svalová kontrakce
 • Problémy s myšlením a pamětí
 • Agitace
 • Změny chování
 • Některé výzkumy spojily dlouhodobé používání anticholinergik u starších lidí na zvýšené riziko demence. Před předepisováním těchto léků by měl lékař zvážit věk člověka, zdravotní stav a další léky. přehřátí. Pokud si někdo všimne těchto znaků samy o sobě nebo jiné osobě, měl by hledat pohotovostní lékařskou pomoc. Anticholinergika, zejména pro starší lidi a ty, které jsou ohroženy demencí. mozek. Použití anticholinergů zahrnuje:

  shrnutí

  recenzeproduktu.top

  Anticholinergika jsou léky, které blokují působení acetylcholinu, typu neurotransmiteru. Výsledkem je, že zastavují nedobrovolné pohyby svalů a různé tělesné funkce..

  Anticholinergika jsou k dispozici pouze prostřednictvím předpisu, takže je nejlepší mluvit s lékařem o tom, který typ může pomoci léčit specifické podmínky. Lékař může také vysvětlit rizika a vedlejší účinky.

 • Urologie/nefrologie
 • Cat 1
 • Zdravotní zprávy dnes mají přísné pokyny pro zdroje a čerpá pouze z recenzovaných studií , akademické výzkumné instituce a lékařské časopisy a sdružení. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

  Contents