Jaké jsou dlouhodobé vedlejší účinky antikoncepce? Existuje však limit, jak dlouho můžete bezpečně použít kontrolu antikoncepce?

Někteří lidé berou pilulku s antikoncepcí po většinu svého dospělého života bez přestávky. Jiní používají dlouhodobá hormonální antikoncepční zařízení, jako jsou intrauterinní zařízení (IUD), která mohou zůstat na místě několik let. , věk a anamnéza. Hormonální metody kontroly antikoncepce obsahují umělý progesteron nebo estrogen a progesteron. Ovlivňují hladiny hormonů v těle osoby, takže mnoho lidí zažívá vedlejší účinky krátce po jejich vzali.

Ne všichni lidé zažívají vedlejší účinky. Některé vedlejší účinky zmizí během několika měsíců, když se tělo přizpůsobí hormony. Mezi další vedlejší účinky se mohou po nějakou dobu vyvinout hormony.

 • Nevolnost
 • Něha prsu
 • Přírůstek na váze
 • Swings nálady
 • Dlouhodobé vedlejší účinky

  Pro většinu lidí nepoužívání antikoncepcí po dlouhou dobu nezpůsobuje významné problémy.

  Mnoho lidí používá hormonální antikoncepci pro antikoncepci. Jiní však berou hormonální antikoncepci, aby zvládli dlouhodobé zdravotní stavy. Podmínky zahrnují těžká nebo bolestivá období, endometriózu a symptomy menopauzy. Lékaři schvalují používání pilulek za tyto podmínky, takže by měli být v pořádku.

  Existuje několik faktorů a možné vedlejší účinky, které je třeba zvážit při dlouhodobé kontrole antikoncepce:

  kontrola porodnosti a rakoviny

  Podle Národního institutu pro rakovinu tam, tam je smíšený důkaz, že hormonální antikoncepční prostředky mohou zvýšit riziko rakoviny prsu a děložního čípku, ale snížit riziko endometria, vaječníků a kolorektálního rakoviny. z některých typů rakovinných buněk a snižování rizika, že se jiní vyvíjejí. používal je. Toto riziko však zmizí, když lidé byli mimo pilulku po dobu 10 a více let. Čím delší lidé berou pilulku, tím vyšší je jejich riziko. Riziko by se však mělo postupně vrátit dolů, když někdo přestane brát pilulku.

  Rozsáhlá studie zveřejněná v roce 2018 se zabývala prevalencí rakoviny u více pilulky. Studie ukázala, že dlouhodobé používání antikoncepce snížilo riziko rakoviny vaječníků i endometria. Vědci

  si nejsou jisti, proč mohou antikoncepční pilulky snížit riziko určitých rakovin. Může to být proto, že pilulka snižuje počet ovulací, které má osoba za svůj život, což je vystavuje méně přirozeně se vyskytujícím hormonám. Analýza 26 studií ukázala, že použití perorálních antikoncepčních prostředků obsahujících jak progesteron, tak estrogen zvýšilo riziko lidu vzniku krevní sraženiny. Lidé, kteří kouří, mohou být zvláště ohroženi vývojem krevních sraženin při použití pilulek na antikoncepci.

  Je bezpečné používat antikoncepci na neurčito? Roky, za předpokladu, že to jejich lékař doporučil.

  Mnoho dlouhodobých metod antikoncepce však obsahuje hormony. To může způsobit problémy v závislosti na anamnéze osoby, věku a celkovém zdraví. Lékaři mohou doporučit některým lidem, aby se vyhnuli použití určitých typů antikoncepce.

  Lidé s anamnézou krevních sraženin mohou upřednostňovat antikoncepční pilulky pouze progesteronu nebo IUD bez hormonů. -Možnosti kontroly antikoncepce. Všechny hormonální metody antikoncepce, včetně pilulky, náplasti nebo implantátu, mohou způsobit podobné vedlejší účinky a dlouhodobá rizika.

  Neexistuje žádná „nejlepší“ metoda antikoncepce. Nejlepší volba závisí na životním stylu člověka a anamnéze. Hormony fungují dvěma hlavními způsoby: zastavení ovulace a zesílení cervikálního hlenu, což ztěžuje splnění vejce a spermií. Hormonální IUD. Lidé mohou také používat prášky pouze progesteronu. Lékař může poskytnout antikoncepční výstřel každé 3 měsíce. Uvolňuje hormony, které zabraňují ovulaci rapid slim bezplatné číslo. Implantát chrání před těhotenstvím po dobu až 4 let. Osoba opouští prsten po dobu 3 týdnů a poté ho vytáhne po dobu 1 týdne. Prsten uvolňuje hormony, které zabraňují ovulaci. Osoba nalepí náplast na záda, dole nebo paži. Osoba mění opravu týdně po dobu 3 týdnů a poté si vezme čtvrtý týden volna. Musí to opakovat každý měsíc. V současné době IUDS vydrží kdekoli od 3 do 12 let. Lidé mohou získat hormonální nebo nehormonální verze IUD.

 • Chirurgická sterilizace: Možnosti jsou k dispozici pro obě pohlaví. Jedná se však o trvalé metody. Jsou zcela bez hormonů. Lidé by měli diskutovat o svých individuálních potřebách a rizikových faktorech s lékařem při rozhodování o tom, zda zůstat na hormonální antikoncepci po delší dobu.
 • Zvažte všechny možnosti a diskutovat o všech možných zdravotních rizicích a výhodách s poskytovatelem zdravotní péče.

  Zdravotní zprávy dnes mají přísné pokyny pro zdroje a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademického výzkumu, akademického výzkumu instituce a lékařské časopisy a sdružení. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

  Contents